Przygotowanie do wystawy a wygryzanie sierści

Informacje dotyczące wystaw psów, zabiegi pielęgnacyjne przed wystawą, sposoby prezentacji, słowem co robić, żeby "mop" wypadł pięknie na pokazie piękności...

Przygotowanie do wystawy a wygryzanie sierści

Postprzez Agata i Dima » 2006-08-11, 06:50

Ech... odechciało mi się właśnie wszystkich wystaw :(
Dima wrócił wczoraj ze spaceru z wygryzioną sierścią na przedniej łapie. Podejrzewam,że coś mu się przyczepiło do futra. Mąz zostawił go na 10 minut w samochodzie i pies wygryzł sobie sierść z połowy łapy :(
Wygląda jak oskubana papuga :(
i Jak ja mam go teraz pokazywać?? Przez miesiąc niewiele mu odrośnie... zastanawiam się nawet czy do listopada będzie to jako tako wyglądać :(
Czy wogóle wolno mi takiego obgryzionego psa pokazać?
Agata i Dima
Stały Bywalec

Obrazki: 0

Postprzez Halina » 2006-08-11, 12:09

może nie jest aą tak źle, z doświadczenia wiem że briardziarze często lubią wpadac w wielką chanddrę na wskutek utraty byle kosmyka kudełków przez pupila ;). Pokaż to komuś doświadczonemu, życzliwemu ale obiektywnemu to Ci powie czy są powody do dramatyzowania. ;)
Halina
Weteran

Gadu-Gadu: 0
Pies: ASH Tedaga, RINO TIVIO Mirage, DORIS DAY dCdU, LARES KC
Hodowla: Kuźnia Championów

Postprzez Agata i Dima » 2006-08-11, 13:22

do wygryzionych kosmyków zdązyłam przywyknąć... można je zatuszować pod sierścią... ale mój kochany Dimi wygryzł sobie sierść na całej długości od łokcia do kolana na długość od 1-3cm :(... gdzieniegdzie wystają tylko dłuższe kosmyki i niczym tego nie zaczeszę :(
Wiem że odrośnie i pewnie bym sie tym nie przejmowała, ale chciam jechac do Łodzi i do Wrocławia. Zastanawiam się czy w takiej sytuacji wogóle sie zgłaszac na wystawy:(
Agata i Dima
Stały Bywalec

Postprzez Halina » 2006-08-14, 07:17

Do jasnej pelargoni! Przecież jak piszesz to 1-3 cm a nie dwadzieścia!! Przypuszczam, że nikt ale to nikt poza Tobą nie jest w stanie tego zauważyć ;) jedź na te wystawy i baw się dobrze :hurrra:
Halina
Weteran

Gadu-Gadu: 0
Pies: ASH Tedaga, RINO TIVIO Mirage, DORIS DAY dCdU, LARES KC
Hodowla: Kuźnia Championów

Postprzez helcia » 2006-08-23, 18:09

Niestety dość często zdaża się briardom wygryzanie sierści z różnych powodów-i bardzo często z takimi wygryzionymi łapami wystawiają psy i nie jest to jakimś większym problemem -oczywiście lepiej by było gdyby łapy były jednolicie zarośnięte -ale nie panikuj myślę że będzie dobrze !!!Tym bardziej żę DIMITR to bardzo ładny pies :-)
pozdrawiam Helcia
http://www.kudlate-serce.prv.pl

na dniach krycie lhasa apso !!!
helcia
Weteran

Obrazki: 2
Gadu-Gadu: 2613240
Pies: BRAVO BIS Sun-Flo-Wer ,GEAN Brikasta ,BOHEMA KUDŁATE SERCE Rawipon
Hodowla: KUDŁATE SERCE

Postprzez Agata i Dima » 2006-08-25, 11:06

:) nadal nie wygląda to najlepiej, aczkolwiek tragicznie nie jest... wygląda jakby mu ktoś częśc łapy nożyczkai przystrzygł. Do Światówki chyba bedzie to już mało zauważalne.
Okazało się jednak że oszpecona łapa to żaden problem, w porównaniu z tym, czym groziła mu wygryziona sierśc w żołądku :(. Męczyło go to trzy dni. Cały czas zwracał to co zjadł a sierść nadal zalegała. Na szczęscie instynktownie najadł sie na spacerze duzej ilości trawy i po kilku dniach razem z trawą zwrócił duże kule sierści. Lekarz już nam groził rozcinaniem żołądka :(. Na szczęcie wszystko skończyło sie dobrze. A dietka i kilka dni głodówki dobrze Dimce zrobiła, bo teraz ma lepszy apetyt :)
Jedziemy z wygryziona łapą do Łodzi i do Wrocławia. jakoś to będzie :)
Agata i Dima
Stały Bywalec

Powrót do Wszystko o wystawach, przygotowania do wystawy